2 Aralık 2010 Perşembe

Spor Kulübü

Futboldan başlayalım, en son yazdığım dönemde çoğu şey farklıydı. Takım, teknik direktör, tribünler, kulubun ruh hali, vs. Şimdi biraz daha farklı, daha modern daha gerçekçi. Aynı sendromu 4 sene arayla, aynı hoca ile, bu sefer kendi sahasında yaşayan bir kulüp dünyada yoktur sanırım. Bazı şeylerin değişmesinin gerektiğini acı bir şekilde tekrar öğrenmiş olduk.

Peki ne değişti? Mantalite. Kiminle değişti? Aykut Kocaman? Nasıl değişti? İletişim kurarak, şeffaf olarak ve yaptıklarını bir mantık çerçevesinde uygulayarak. Bunu yaparken çirkeflik, küstahlık, ben herşeyin en iyisini bilirim gibi yaklaşımlar sergilemedi asla. Bu bir değişim sürecidir ve PlayStation gibi değildir. PlayStation demişken stadda yerimizi değiştirdik. Sebebi ise çevremizde bulunan takımı joypad ile kontrol ettiğini zanneden insanlar. Aslında bu insanlar R.Carlos ile türedi sanırım. Adam her topu ayağına aldığında hele ki kaleye yakınsa vfuuurrr sesi duyuldu ve o alışkanlık bugün çoğu pozisyonda devam ediyor malesef. PlayStation'ın ülke futboluna ciddi darbe vurduğunu düşünüyorum.Takım oturacak, toplu defans yapmayı çalışacak devre arasında, sonrasında yine 2li 3lü hucum kombinasyonları çalışılacak, form durumları üst seviyeye çıkacak, doktor yine çoşacak, golleri assistleri yapacak; herşey yoluna girecek gibi görünüyor.

Geçelim basketbola. Tek kelime ile "budur!"
Yöneticiler, koç, teknik heyet, idari takım, oyuncular olması gerektiği gibi. Daha iyi olabilir mi? Tabiki olabilir ama şu durumda bundan daha iyisi olamaz. Bu durumda kombine almak şarttı onu da aldık :) Hep beraber müdafa yapıyor, bu konuda en zayıf halka Greer bile çabalıyor kendini zorluyor, takım topu paylaşıyor, herkes birbirine yardımcı oluyor, çubuklu formayı "takım" olgusunu mükemmel şekilde taşıyorlarBayan basketbolu ayrı, bayan voleybolu apayrı, ama erkek voleybolda biraz sıkıntı var sanırım

Voleybol ve basketbolda hedef Final-Four, olacak gibi görünüyor...
Futbolda da yarışın içinde sonuna kadar kalacağız gibi görünüyor...
yaşayıp göreceğiz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder